Geradovana.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Patvirtinti pažymėtus
4.85 vertinimas (daugiau nei 8000+ atsiliepimų) Nemokamas keitimas ir pristatymas nuo 29 € Galioja 12 mėn. Įmonėms D.U.K. Pardavimo vietos Pagalba
Dovanų čekio savitarna

Pergalės receptai iš profesionalų lūpų: svarbiausia - skirti laiko sau

2018-07-30

Pergalės receptai iš profesionalų lūpų: svarbiausia - skirti laiko sau

„Vienas profesorius sakydavo, kad stiprėjam ne tada, kada nuvargstam, o stiprėjam tada, kada pailsim“ – teigia dukart pasaulio vicečempionas ir olimpinio sidabro laimėtojas, irkluotojas Saulius Ritter. Lietuvoje pergalių nebeskaičiuojantis sportininkas siekia laimėti olimpinį auksą ir retoriškai klausia „Ar gali eiti į kovą nusiteikęs pralošti?“

Laimėjimai yra daugelio šiuolaikinių vyrų ir moterų siekiamybė – laimėti darbe, laimėti šeimoje, laimėti laisvalaikyje. Itin greitas tempas diktuoja savas sąlygas, kurioms paklūstantys lietuvaičiai ne tik ieško naujų galimybių, bet ir randa būdų, kaip save paskatinti bei atrasti jėgų naujiems pasiekimams.

Rytų masažo namų  „Azia SPA“ direktorė Monika Markevičiūtė sako, jog klientai į masažo salonus ateina norėdami atsipalaiduoti ir nors trumpam pabėgti nuo kasdienės rutinos, taip pat turėdami tam tikrų fizinių problemų, skausmų, negalavimų. Dažniausiai „Azia SPA“ svečiai skundžiasi nugaros, galvos, kojų skausmais, lankosi kamuojami nemigos, streso, įtampų dėl per didelio darbo krūvio ar per greito gyvenimo tempo, o profesionalus masažuotojas sugeba atrasti bei palengvinti skausmus, įtampas, atpalaiduoti ir nuraminti.

Tokių sportininkų kaip Saulius Ritter dienotvarkė prieš varžybas yra kaip niekad įtempta: nuo 6 iki 8 valandų treniruočių per dieną, 16 treniruočių per savaitę, jokių laisvadienių.

Monika Markevičiūtė pasakoja, kad sportininkams masažas gali būti ypač naudingas, padedant atsipalaiduoti po patirtų didelių fizinių krūvių, varžybų, palengvinti ir atpalaiduoti raumenų įtampas, palengvinti ir sumažinti patirtas traumas, įvairius skausmus. Tokie masažai, kaip giliųjų raumenų, sportiniai, stimuliuojantys, ypač gerai atpalaiduoja raumenis, jie tampa elastingesni ir lankstesni, suaktyvina kraujotaką, sušildo organizmą, suteikia energijos ir šalina nuovargį.

[caption id="attachment_9805" align="aligncenter" width="273"] Tajų masažas[/caption]

Sportuojantiems šie masažai padeda geriau pasiruošti treniruotėms, atgauti prarastas jėgas po varžybų, greičiau atsigauti po didelio fizinio krūvio bei ilgiau išlaikyti norimas kūno formas. Irkluotojas Saulius Ritter antrina tokiai nuomonei: „Mums, kaip sportininkams, labai svarbu reabilituotis po didelių krūvių. Masažai labai reikalingi – aš nežinau nei vieno sportininko, kuris neitų pas masažistą“.

Tačiau laimėjimų troškimas lydi ne tik profesionalius sportininkus – pergalių norisi visur. Tad ir masažai rekomenduojami visiems, nuo pačio jauniausio iki seniausio. Amžiaus cenzo masažams nėra, visiems ši terapija gali būti vienaip ar kitaip naudinga. Masažuose lankosi tiek sveiki, jauni, niekuo nesiskundžiantys žmonės, tiesiog norintys atsipalaiduoti ir pasilepinti, tiek vyresni, turintys tam tikrų sveikatos problemų ar negalavimų, žmonės.

Vienos iš populiariausių procedūrų – tailandietiški viso kūno ir atskirų sričių (nugaros, pėdų, galvos) masažai. „Azia SPA“ vizitine kortele jau tapęs tradicinis tajų masažas – tai ne tik vienas iš gilaus atsipalaidavimo būdų. Jo dėka taip pat galima pašalinti įvairius negalavimus, skausmus, įtampas. Žmonės dažnai ieško ne tik atpalaiduojančių procedūrų, bet ir tokių masažų, kurie leistų atsisveikinti su tam tikromis fiziologinėmis ar streso keliamomis problemomis, kurias sprendžia meistrai iš Tailando, su savimi atsivežę dalį senųjų Rytų sveikatinimo būdų bei metodų, ypač veiksmingų ir efektyvių iki šių laikų.

Saulius Ritter teigia, kad masažo seansai padeda ne tik atsigauti fiziškai, bet ir emociškai, kas yra labai svarbu šiuolaikiniam, streso apsuptam žmogui:  „Jeigu esi pervargęs, jeigu kūnas yra pervargęs, tai turbūt ir dvasia šiek tiek tokia... Nuslopinta. Tad, žinoma, masažai padeda visapusiškai“.

Monika Markevičiūtė pritaria, jog masažai padeda atsipalaiduoti ne tik kūnui, bet ir sielai: „Dabar dauguma žmonių skundžiasi pervargimu, išsekimu, nemiga, didele įtampa ir krūviu. Greitėjantis gyvenimo tempas priveda prie tokių problemų“. Specialistė pataria nelaukti, kol skausmai ar įtampos įsisenės, ir tai spręsti padovanojant sau masažų kursą. Po dešimties seansų, palaikyti tonusą galima masažą atliekant bent kartą per mėnesį, bet ne dažniau nei kas antrą dieną.

 

Patekus į stresinę situaciją ir norint priimti kiek įmanoma geresnį sprendimą, greitai ir efektyviai atsipalaiduoti padeda kvėpavimo sureguliavimas bei tam tikrų taškų, esančių smilkiniuose, kaktoje, už ausų, pačios galvos, sprando ir kaklo pamasažavimas. Esant galimybei labai ramina delnų ir pėdų masažas.

Tad išvada šių dienų nugalėtojams aiški – „švari galva“ ir pailsėjęs, atsigavęs kūnas. Tai svarbiausias raktas norintiems laimėti net ir mažas, asmenines pergales.

Atgal