Norite skristi lyg paukštis? Rekomenduojame skrydį parasparniu!
2019-07-02
Parasparnis – lengvas, bet už orą sunkesnis skraidymo aparatas, neturintis standžios struktūros, sudarytas iš lengvos medžiagos ir plonų virvelių. Skriejant su juo, galima pasijusti lyg paukščiu: laisvu ir nesuvaržytu jokių rūpesčių ar kasdienės rutinos...
Lietuvos gamtovaizdis iš paukščio skrydžio, plaukus kedenantis vėjas, beribis dangus ir adrenalino pliūpsniai – nepamainomi skrydžio atributai... Skrydis parasparniu – neabejotinai patiks aštresnių pojūčių mėgėjams, tad tai ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir unikali dovana ekstremalui!
Akrobatinis skrydis parasparniu
Akrobatinis skrydis tai puiki galimybė pasinerti į aštrių pojūčių laviną, be jokios rizikos, kadangi parasparnį valdo profesionalus, savo darbą išmanantis, instruktorius.Specialūs įgūdžiai, čia, taip pat nereikalingi – pakylama į 350–450 m aukštį su pilotu po trumpo instruktažo, kuris prabėgs greitai ir linksmai.
Skrydžio metu suteikiama unikali galimybė ne tik pasigrožėti gamtovaizdžiu, bet ir patirti akrobatinio skrydžio jaudulį – patyręs instruktorius atliks kelis triukus, o atvykusiajam bus leista išbandyti parasparnio „vairą“ – pačiam atlikti posūkius, kurie suteiks dar daugiau adrenalino. Malonūs virpuliukai po skrydžio kutens dar kurį laiką.
Tikėtina, jog skrydis parasparniu pramogautojui padovanos naują hobį.
Skrydis parasparniu su fotosesija
Skrydis parasparniu, išties ne eilinis įvykis, todėl jį įamžinti – tiesiog būtina.
Iš pradžių, su išvilktuvu bus pakylama į 250–400 m aukštį, kur pasitiks atsiveriantys horizontai. Pilotas atliks nesudėtingus triukus ore, o pramogautojui bus suteikta galimybė valdyti sparną su piloto priežiūra arba tiesiog pasigrožėti žeme iš aukštai. O jeigu pasiseks ir bus galimybė pagauti termiką (kylantį šilto oro srautą), parasparnis pakils aukščiau ir skries kylančiuose oro srautuose.
Skrydis dažniausiai trunka apie 8-15 min., tačiau tos minutės besigėrint vaizdais ir mėgaujantis adrenalino šiurpuliukais tarsi ištįsta... Ir atminty išlieka nepaprastas įspūdis. Tačiau, vis dėlto, dėl patiriamo adrenalino, tam tikros akimirkos pasimiršta, tad jas įamžinti – privalumas.
Parasparnyje įmontuota profesionali „Go Pro“ įranga, kuria dalyvis turės galimybę nusifotografuoti arba nusifilmuoti pačio skrydžio metu! Nufilmuota ar nufotografuota medžiaga bus išsiųsta elektroniniu paštu. Tad medžiaga galės džiaugtis ir didžiuotis dar ilgai.
Ką daryti, jeigu bijote aukščio?
Dauguma žmonių bijo aukščio... Ne išimtis ir patys instruktoriai... Dažniausiai žmonės bijo ne pačio aukščio, o būti prie, pavyzdžiui, aukšto pastato stogo briaunos, nukristi žemyn ir t. t.
Ar teko kada skrendant lėktuvu grožėtis vaizdu pro langą? Ar tuomet turėjote aukščio baimę, žvelgiant žemyn iš kelių ar keliolikos kilometrų aukščio? Jeigu ne, tuomet tikėtina, kad ir skrendant parasparniu nebus baisu. Nebent natūralus jaudulys pirmą kartą pakilus nuo žemės.
Kokios oro sąlygos reikalingos pramogai?
Dažniausiai skraidoma rytais arba vakarais, kai vėjo greitis neviršyja 4-5 m/s. Karštomis vasaros dienomis, vidurdienį, dauguma parasparnių pilotų, ypač naujokai, neskraido dėl terminės veikos – ore pilna kylančių karšto oro srovių, dėl ko skrydis tampa labai aktyvus, pilotas šiek tiek blaškomas, padidėja tikimybė, kad sparnas subliūkš, o ir pats skrydis nėra toks ramus. Tačiau labiau įgudusiems pilotams tai nėra bėda. Skraidoma ir tokiu oru, tik tuomet reikai įsivertinti savo ir įrangos galimybes. Palyginimui bemotoriai parasparnių pilotai (laisvūnai) skraido tik tokiu oru, kai pilna terminės veiklos – jie sklendžia gaudydami termikus ir tokiu būdų kildami aukštyn.
Skaitykite daugiau apie įspūdingas oro pramogas.